fbpx
302 skatījumi

Kāpēc doties strādāt uz ārzemēm kopā ar otru pusīti?

302 skatījumi
Kāpēc doties strādāt uz ārzemēm kopā ar otru pusīti?

Trešdaļa no cilvēkiem, kas dodas strādāt Nīderlandē, ierodas kā pāris. „Mēs esam novērojuši trendu, ka arvien vairāk cilvēku meklē darbu kopā ar savu otro pusīti“ – stāsta personāla aģentūras Nīderlandē vadītāja Linda ten Teulinga. Saskaņā ar psihoterapiju, šāda tendence pastāv, jo tas palīdz pāriem vieglāk pārvarēt psiholoģiskus pārdzīvojumus.

Citādāka attieksme no darba devējiem

24 gadīgais Žigimantas Zdavaničius, kas jau otro gadu strādā Nīderlandē, atzīst, ka otrajā reizē ierodoties ar meiteni Nīderlandē, kļuva vieglāk pārvarēt visus šķēršļus. Pēc viņa teiktā, darba devēji dod priekšroku pāriem, jo divi darbinieki ir stabilāki, retāk maina darba vietas, ilgāk uzturas valstī, vieglāk pielāgojas jauniem dzīves apstākļiem un ir vairāk motivēti nopelnīt.

Viens no nodarbinātības aģentūras „Qbis“ vadītājiem Sergejs Naumčiks uzsver, ka cilvēkiem no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un Portugāles pieeja pagaidu nodarbinātībai atšķiras. “Mūsu astoņu darbības gadu gaitā, mainījusies darba meklētāja būtība – no bailīga cilvēka, kas neuzticas ne sev, ne apkārtējiem, līdz mierīgam, motivētam cilvēkam, kas zina, ka saņems godīgu atalgojumu un labus dzīvošanas apstākļus, ka par viņu parūpēsies,” – saka S. Naumčiks, “mēs esam sajūsmā par augošo trendu, ka arvien vairāk darbu meklē pāri. Mēs to redzam kā atzinību mūsu darbībai – galu galā, tādējādi mūsu darbinieki uz mums paļaujas ne tikai ar savu, bet arī savu visdārgāko cilvēku nākotni. ”

Pašlaik atrast darbu pāriem, kas prot angļu valodu, ir salīdzinoši vienkārši. Bez valodu zināšanām atrast darbu būs sarežģītāk un ilgāk. “Mēs atzinīgi vērtējam un labprāt uzņemam pārus,” atklāti saka personāla aģentūras menedžere Teulinga, “bet mēs nevaram partneriem garantēt darbu vienā uzņēmumā vai vienā maiņā”.

Priekšrocība – pazīstams kaimiņš

Turpretī, viena liela priekšrocība pāriem, kas ierodas strādāt kopā, ir – personāla aģentūras atbraucējus izmitina kopā vienā istabā. Nīderlandiete Linda joko: “Jūs vienmēr zināsiet, kas ir jūsu istabas biedrs.”
Žigimanta līgava Lina Girskites saka, ka pāriem vienmēr ir labāki dzīvošanas apstākļi strādnieku mājās. “Tagad dzīvojam mājā, kurā dzīvo deviņi cilvēki, trīs pāri dzīvo katrs savā istabā, trīs sievietes – kopā vienā istabā.”
Tomēr, lielākā priekšrocība dodoties strādāt divatā – psiholoģiskais atbalsts. “Darbs nav viegls, dažkārt viss var izdoties labi, citu dienu kaut kas nesanāk un ir stress” – atklāj Ž. Zdanavičius – “taču mīļotais cilvēks, atnākot mājās, nomierina, atbalsta, motivē. Protams, draudzīgs istabas biedrs arī var noderēt, bet ne tik ļoti.”

Vientuļo atbraucēju risks

Ja otrā pusīte palikusi mājās un jūs viens otru nesatiekat, ir daudz grūtāk tikt galā ar psiholoģiskajiem izaicinājumiem, ar ko nākas sastapties. “Man bija paziņa, kurš bija sev iztēlojies jauku nākotni mājās Lietuvā. Sākumā viņš cītīgi virzījās uz savu mērķi, bet ar laiku sāka slīdēt lejup – neizturēja vientulību un sāka tērēt visu naudu izklaidēm. Lietuvā palikusī draudzene neko nevarēja ietekmēt,” – rūgtās atmiņas stāsta Žigimantas.
Kā paskaidro psihoterapeits Raimundo Aleknos, ikviens cilvēks, pametot ierasto vidi un tuvos cilvēkus, piedzīvo “sēru procesu”. Tāpēc, ceļošanai un dzīvei citā valstī ar otro pusīti ir liela vērtība, jo, kaut gan jūs esat svešā vidē, jūs esat kopā ar sev tuvu cilvēku.

Vientuļo atbraucēju risks

Veiksmīga iedzīvošanās

Vadoties pēc speciālista teiktā, dažiem šis sēru process paiet ātri, citiem tas ilgst ilgāk. “Vissvarīgākais, lai jūs to pieņemtu kā dabisku lietu un spētu to pārdzīvot,” māca R. Alkena. “Iespējams, ka dodoties kopā, piedzīvosiet dažādus posmus, tāpēc jūs varēsiet viens otru atbalstīt.”

Kad cilvēks netiek galā ar iekšējiem izaicinājumiem, zaudē interesi par vidi sev apkārt, spēju iedziļināties problēmās. Daudziem zūd motivācija strādāt un tie sāk apsvērt iespēju doties prom. Cilvēki iegrimst sevī, vieglākais ceļš šķiet visu pamest un bēgt no sevis. Pēc divu gadu dzīves Nīderlandē, Žigimantas saka, ka labāk doties strādāt kopā ar savu mīļoto: “Tad ir cilvēks, kas paņems, sapurinās un pārjautās – Kāpēc mēs te atbraucām?! Lai pelnītu naudu. Mērķis nav pelnīt un tērēties. Tas šeit ir iespējams, tikai vajag gudri izmantot piedāvātās iespējas.”

10.11.2016

Vai es esmu piemērots/-a darbam ārzemēs?

  • Vai esi labā fiziskā formā
  • Motivēts/-a
  • vēlies strādāt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm
  • vēlies pelnīt vismaz 1750 eiro bruto mēnesī
  • Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Saņem darba piedāvājumu

Saņemt vairāk informāciju par darbu ārzemēs

Saņemt personalizētu informāciju no Qbis