fbpx

BSN numurs

Kas ir BSN numurs?

Ja jūsu mērķis ir legāls darbs Nīderlandē, tad pirmais solis ir BSN numurs. Šo numuru jūs varat pieteikt un saņemt Nīderlandes nodokļu inspekcijā (Belastingdienst). Nodokļu inspekcijā jums tiks izdots BSN numurs, kas Nīderlandiešu valodā tiek saukts par Burgerservicenummer vai SOFI numuru.

SOFI-numurs ir ienākumu nodokļa maksātāja numurs, kas vienlaicīgi ir BSN-pilsoņa reğistrācijas numurs.

Jums obligāti jāsaņem BSN numurs, ja vēlaties legāli strādāt šajā valstī un maksāt valsts nodokļus (pēc tam arī atgriezt tos). Šis numurs ir nepieciešams, lai aprēķinātu sociālās iemaksas, kas ir saistītas ar darba attiecībām, kā arī, lai atvērtu vaļā bankas kontu Nīderlandē.

Apskatīt vakances Nīderlandē

Kā saņemt BSN numuru?

Katram ar Qbis palīdzību iekārtotam cilvēkam BSN numuru palīdzēs saņemt Qbis partneris no Nīderlandes. Pēc ierašanās Nīderlandes valsts nodokļu inspekcijai aģentūra iesniedz darbinieka personas apliecinošus dokumentus (pase vai ID karte) un dzīvesvietas adreses apstiprinājumu. Tikai pēc datu iesniegšanas darbiniekam atļauts uzsākt darbu šajā valstī.
Katrā aģentūrā ir noteikta kārtība – atkarībā no tās, BSNnumurs tiek izdots vienas dienas, vai dažu nedēļu laikā. Ja darbinieks uzsāk darbu pirms ir saņēmis BSN numuru, tad par to laiku viņš maksā lielākus nodokļus, kurus pēc tam ir iespēja atgriezt.

Pieteikties darbam Nīderlandē
Cilvēkiem, kuri paši dodas uz Nīderlandi darba meklējumos, pēc BSN numura jāvēršās tuvākajā nodokļu inspekcijas nodaļā. Jums būs jāiesniedz personu apliecinošs dokuments, un jānorāda dzīvesvietas adrese.

Vairāk informāciju par to, kas ir BSN numurs, kā to saņemt, kā arī sīkāku informāciju par  Nīderlandes nodokļu inspekciju uzziniet: www.belastingdienst.nl.

Cik ilgi drīkst uzturēties Nīderlandē?

Latvijas nepilsoņi drīkst brīvi iebraukt un uzturēties Nīderlandē līdz 3 mēnešiem. Taču nepilsoņi Nīderlandē nedrīkst strādāt bez uzturēšanās atļaujas ar tiesībām strādāt.

Latvijas pilsoņiem ir brīva piekļuve Nīderlandes darba tirgum, un darbam Nīderlandē nav nepieciešamas darba atļaujas.

Latvijas pilsoņi bez uzturēšanās reģistrācijas var strādāt un uzturēties Nīderlandē līdz 3 mēnešiem.

Lai uzturētos Nīderlandē ilgāk par 3 mēnešiem, ir jāveic uzturēšanās reģistrācija vietējā pašvaldībā un jāsaņem Burgerservicenummer vai SOFI numurs (BSN numurs).

BSN numurs BSN numurs

Pieteikties darbam Nīderlandē

Vienas darba dienas laikā pēc reģistrācijas ar Jums sazināsies mūsu speciālisti