fbpx
1004 skatījumi

COVID-19 [jaunākā informācija]

1004 skatījumi
COVID-19 [jaunākā informācija]

Sakarā ar esošo COVID-19 pandēmiju, mēs dalīsimies ar informāciju par situāciju Nīderlandē. Izmaiņas tiek veiktas strauji. Mēs izmantojam visus mūsu resursus un infrastruktūru, lai šajā krīzē palīdzētu. Tādēļ mēs regulāri publicēsim jaunākās ziņas par COVID-19 krīzi šajā lapā, lai Jūs varētu sekot līdzi jaunākajai situācijas attīstībai un statusam.

Ja šobrīd atrodaties Nīderlandē un Jums ir jebkādi jautājumi saistībā ar Jūsu darba situāciju vai mājvietu, nevilcinieties un sazināties ar mums.

Svarīgi zināt!

Vai Jūs varat ceļot uz Nīderlandi?

No 17. marta ir atcelti visi starptautiskie pasažieru pārvadājumi no Latvijas – gan sauszemes, gan ūdens un aviotransports http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9522

Atcelti ir visi tiešie reisi no Latvijas uz Nīderlandi, izņēmuma kārtā ir izveidoti ārkārtas reisi uz Vāciju un citām valstīm http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9533

Vai Jūs varat no Nīderlandes ceļot uz savu izcelsmes valsti?

Sākot ar 17. martu, ar savu transportlīdzekli Latvijas robežu varēs šķērsot (iebraukt valstī) LR valsts piederīgie un ārvalstnieki, kuru patstāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā. Ar privāto transportlīdzekli Latviju ļauts pamest ārvalstniekiem; Latvijas pilsoņiem ir aizliegts izbraukt no Latvijas ar privāto transportu.

Ja Latvijas pilsoņiem nav iespējas atgriezties līdz 17. marta plkst. 00:00, aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā www.latvija.lv un sazināties ar Ārlietu ministrijas Kosulāro departamentu pa tālruni +371 26337711. http://www.sam.gov.lv/?cat=8&art_id=9522

Vai ir pieejamas vakances?

Jā! Mums vēl aizvien ir pieejamas vakances ārzemēs. Šobrīd COVID-19 dēļ darbinieku pieprasījums Nīderlandē aug. Ja Jūs jau atrodaties Nīderlandē, Beļģijā vai Vācijā, tad aicinām ar mums sazināties par pieejamām vakancēm.

Vai, strādājot Nīderlandē, man būs apdrošināšana?

Jā! Visi mūsu klienti Jums sniedz veselības apdrošināšanu līdz ar līguma parakstīšanu.

Noderīgas saites:

Jaunākās ziņas Nīderlandē:

Publicējusi Valsts valdība 31. martā:

Nīderlandes valdība šodien pieņēmusi lēmumu, ka koronavīrusa ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts līdz otrdienai, 28. aprīlim. Nedēļā pirms 28. aprīļa valdība lems, vai periodu nepieciešams pagarināt papildus.

Publicējusi Valsts valdība 23. martā:

Pirmdien, 23. martā, valdība nāca klajā ar papildus drošības pasākumiem koronavīrusa izplatības apkarošanai. Premjerministrs Marks Rite, tieslietu un drošības ministrs Ferds Graperhauss, veselības ministrs Hugo de Jonge un medicīniskās aprūpes ministrs Martins van Rīns paziņoja šos drošības pasākumus preses konferences laikā. Šie pasākumi balstīti uz Nacionālā Valsts Veselības un Vides institūta (RIVM) padomiem.

 • Palieciet mājās pēc iespējas vairāk. Pametiet mājokli tikai tad, ja jādodas uz darbu un nevarat strādāt no mājām, ja dodaties nopirkt pārtiku vai tad, ja dodaties aprūpēt citus. Jūs varat doties ārā paelpot svaigu gaisu, taču nepārvietojaties grupās. Vienmēr ieturiet pienācīgu distanci no citiem cilvēkiem (vismaz 1.5 metrus) un izvairieties no visām sociālām aktivitātēm, kā arī cilvēku grupām. Mājās: ierobežojiet ciemiņu skaitu līdz 3 cilvēkiem, un ieturiet pietiekami lielu distanci (1.5m) cits no cita.
 • Tieši tāpat kā iepriekš, ja Jums ir klepus vai esat apaukstējušies: palieciet mājās. Ja kādam Jūsu mājās parādās drudzis, mājās būtu jāpaliek visiem tās iemītniekiem. Tas neattiecas uz darbiniekiem, kas šobrīd palīdz svarīgākajos sektoros un kritiskākajos procesos, ja vien viņi paši nav saslimuši.
 • Visas pulcēšanās līdz 1. jūnijam ir aizliegtas, pat pulcēšanās ar cilvēku skaitu, kas nepārsniedz 100. Šis ir jau spēkā esošā aizlieguma (kas bija spēkā līdz pat 6. aprīlim) pastiprinājums. Izņēmumi pieļaujami bēru vai reliģisku kāzu gadījumā. Vairāk informācijas par šo sekos drīzumā.
 • Sabiedriskajam transportam un veikaliem jāievēro piesardzības pasākumi, kas liktu cilvēkiem ieturēt pienācīgu distanci. Piemēram, ierobežojot vienlaikus veikalā esošo atļauto cilvēku skaitu.
 • Uzņēmumiem industrijās, kas balstītas uz kontaktu ar cilvēkiem, piemēram, frizētavām un skaistumkopšanas saloniem, jābūt slēgtiem līdz pat 6. aprīlim. Citus profesionāļus, piemēram, psihoterapeitus, aicina strādāt ar video zvanu palīdzību, kad vien iespējams.
 • Uz kazino tagad attiecas tie paši ierobežojumi kā uz uzņēmumiem, kas pasniedz ēdienus un dzērienus, un tiem jābūt slēgtiem sākot no 2020. gada 24. marta.
 • Tādiem uzņēmumiem, kā, piemēram, brīvdienu parkiem, jāievieš drošības pasākumi, kas paredzētu cilvēku distancēšanos citam no cita vismaz 1.5 metru attālumā. Pretējā gadījumā vietējās varas iestādes ir tiesīgas pieprasīt šo uzņēmumu slēgšanu.
 • Mēri var noteikt teritorijas, piemēram, parkus, pludmales vai konkrētus rajonus, kur cilvēkiem nav atļauts pulcēties kopā. Varas iestādes var sodīt cilvēku grupas, kas sastāv no trim vai vairāk cilvēkiem, un kuras savā starpā neievēro 1.5 metru distanci. Tas neattiecas uz bērniem vai cilvēkiem, kas dzīvo vienā mājā, piemēram, ģimenēm.
 • Pulcēšanās aizliegums neattiecas uz publiski pieejamajiem tirgiem, jo tie spēlē nozīmīgu lomu pārtikas piegādāšanā dažās valsts daļās dzīvojošajiem patērētājiem. Pašvaldības un tirgu uzraugi nāks klajā ar veidiem, kā rūpēties par to, lai distance starp cilvēkiem tiktu ievērota.
 • Valdība vēlas arī to, lai spēkā esošie drošības pasākumi tiktu īstenoti efektīvāk. Mēriem būs iespēja pieņemt ārkārtas likumus, lai vieglāk un ātrāk tiktu uzsākti noteiktie drošības pasākumi. Mēri var arī likt slēgt kādas konkrētas vietas, ieskaitot parkus, pludmales un kempingus. Un cilvēki, kuri šos likumus pārkāpj, var tikt sodīti.

Publicējusi Valsts valdība 15. martā:

 • Sākot no pirmdienas, 16. marta, līdz pirmdienai, 6. aprīlim, aizvērtas skolas un bērnudārzi. Tas ietver pamatskolas, vidējās izglītības un vidējās profesionālās izglītības iestādes.
 • Tiem bērnu vecākiem, kas strādā, piemēram, veselības aprūpes nozarē, policijā, sabiedriskajā transportā vai ugunsdzēsības brigādē, nodrošina viņu bērnu aprūpi skolā vai bērnudārzā, lai viņi varētu turpināt strādāt. Šai aprūpei netiek piemērota papildus maksa. Spiediet šeit, lai redzētu sarakstu ar šīm profesijām.
 • Pasniedzēji organizēs attālinātu mācību vielas apguvi bērniem, kas sēž mājās, sniedzot prioritāti vidējās izglītības un vidējās profesionālās izglītības absolventiem.
 • Visi pārtikas un dzērienu tirdzniecības veikali tiks slēgti sākot no svētdienas, 15. marta, plkst. 18:00 līdz pirmdienai, 6. Aprīlim.

Publicējusi Nīderlandes valdība 12. martā:

 • Sākot ar ceturtdienu, 2020. gada 12. martu, tiks ieviesti jauni piesardzības pasākumi, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos. Premjerministrs Marks Rite un Medicīniskās aprūpes ministrs Bruno Bruins paziņoja šos lēmumus preses konferencē. Šie piesardzības pasākumi balstīti uz Nacionālā Valsts Veselības un Vides institūta (RIVM) ieteikumiem.
 • Visiem Nīderlandē: palieciet mājās, ja esat saaukstējies, ja Jums ir klepus, sāp kakls vai ir paaugstināta temperatūra. Izvairieties no kontakta ar citiem (sociāli distancējaties). Zvaniet savam ārstam tikai tad, ja Jūsu simptomi pasliktinās.
 • Dažādas pulcēšanās, kurā cilvēku skaits pārsniedz 100, tiks atceltas visa Nīderlandē. Tas ietver tādu publisko vietu kā muzeju, koncertu, teātru, sporta klubu, sporta sacensību un citu pasākumu un vietu slēgšanu.
 • Cilvēki visa Nīderlandē tiek mudināti strādāt no mājām vai samazināt savu darba laiku, ja tas ir iespējams.
 • Cilvēkiem riska grupās (gados vecāki cilvēki un tie, kuriem ir pavājināta imūnsistēma): izvairieties no lielas pulcēšanās un sabiedriskā transporta. Sabiedrībai kopumā ir ieteicams ierobežot ciemošanos pie šiem cilvēkiem.
 • Veselības aprūpes un citiem, nozīmīgos sektoros strādājošiem darbiniekiem: no Jums tiek daudz prasīts. Jums būtu jāpaliek mājās tikai tad, ja Jūs izjūtat simptomus un drudzi. Ja nepieciešams, sazinieties ar sava darba devēju. Lūdzu, neceļojiet uz ārzemēm.
 • Universitātēm un augstākās profesionālās izglītības iestādēm (HBO) tiek pieprasīts vadīt lekcijas tiešsaistē tā vietā, lai sniegtu klātienes lekcijas plašai publikai.
 • Pamatskolas, vidusskolas, profesionālās vidusskolas (MBO) un bērnu aprūpes centri paliks atvērti kā līdz šim. Ir tikai daži inficēšanās gadījumi, un šīs vides ir mazāk starptautiskas. Bērni un jauni cilvēki nav augsta riska grupās. Skolu aizvēršana atstātu lielu iespaidu uz sabiedrību bez iespējas, ka tas krietni samazinātu iespēju izplatīt koronavīrusu. Bērniem ar saaukstēšanās simptomiem vajadzētu palikt mājās.

Jaunākās ziņas Latvijā:

Sākot ar 17. martu

 • Ar savu transportlīdzekli Latvijas robežu varēs šķērsot LR valsts piederīgie un ārvalstnieki, kuru patstāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā. Ar privāto transportlīdzekli Latviju ļauts pamest ārvalstniekiem.
 • Ja nepieciešams ceļot uz vai no Latvijas, aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai arī par valstīm, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/65695-valstis-kas-ir-noteikusas-iecelosanas-ierobezojumus?fbclid=IwAR25xqDkp-pxEesW-LnJKsbC20Gx8TJ_cvBFizabLObu96eXRxvcPvf8Ao8
 • Ja Latvijas pilsonim nav iespējas atgriezties līdz 17. marta plkst. 00:00, aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā www.latvija.lv un sazināties ar Ārlietu ministrijas Kosulāro departamentu pa tālruni +371 26337711.
 • Aicinām iedzīvotājus neiegādāties jaunas aviobiļetes laika posmā no 17. marta līdz 14.aprīlim uz un no Latvijas, neskatoties uz to, ka internetā atsevišķas aviokompānijas vēl veic to tirdzniecību.
 • Iegādājoties jaunas aviobiļetes ar nolūku nokļūt Latvijā vai atpakaļ uz citu valsti, ir jāņem vērā, ka visi lidojumi no un uz Latviju tiks apturēti pusnaktī no 16. uz 17. martu pēc Latvijas laika. Tātad aviokompānijām būs ļauts izpildīt reisus līdz pusnaktij no pirmdienas uz otrdienu.
 • Piemēram, ja izlidošana no citas valsts ir paredzēta 16. marta vakarā, bet ielidošanas laiks Latvijā – pēc pusnakts, šāds lidojums tiks atcelts.
 • Ar 2020. gada 17. martu aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanos caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.
18.03.2020

Vai es esmu piemērots/-a darbam ārzemēs?

 • Vai esi labā fiziskā formā
 • Motivēts/-a
 • vēlies strādāt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm
 • vēlies pelnīt vismaz 1750 eiro bruto mēnesī
 • Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Saņem darba piedāvājumu

Saņemt vairāk informāciju par darbu ārzemēs

Saņemt personalizētu informāciju no Qbis