fbpx
867 skatījumi

Došanās uz Nīderladi kopā ar bērnu: ar ko sākt, un ko jums vajadzētu zināt

867 skatījumi
Došanās uz Nīderladi kopā ar bērnu: ar ko sākt, un ko jums vajadzētu zināt

Biļete uz vienu pusi – atbildīgs solis. Pirms dototies uz citu valsti, viss ir rūpīgi jāsaplāno, jāparedz, kur dzīvosiet, un ko darīsiet pēc ierašanās. Nav viegli emigrēt uz ārzemēm vienam(-ai) kopā ar nepilngadīgu bērnu. Šis solis jums būs liela atbildība – ne tikai darba meklēšanas process, bet arī bērna reģistrācija skolā, un citās iestādēs. Uzziniet, ko darīt ierodoties šajā valstī, un kā apburt jūsu mazos.

Reģistrācija un sociālās apdrošināšanas numurs

Pirmais uzdevums – jūsu un jūsu bērna reģistrācija. Ja jūs plānojat uzturēties valstī ilgāk par četriem mēnešiem, jūsu pienākums ir piereģistrēt visu ģimeni piecu dienu laikā pēc ierašanās vietējā pašvaldības iestādē (Gemeente). Otrais solis – aizpildīt nepieciešamo anketu lai iegūtu sociālās apdrošināšanas numuru. Šis numurs jums būs nepieciešams lai izmantotu veselības aprūpes sistēmā noteiktos atvieglojumus, lai iegādātos medikamentus aptiekās, iestājoties darba attiecības, maksājot nodokļus, atverot vaļā bankas konta numuru, un… reģistrējot bērnus izglītības iestādēs.

Skolas izvēle un izglītības sistēmas funkcijas

Daudzās izglītības iestādes bieži vien tiek organizētas informācijas dienas, kuru laikā jūs varat ne tikai apmeklēt skolas, bet arī aprunāties ar skolotājiem, un uzdot jums aktuālākos jautājumus. Šī metode vecākiem palīdz ievākt visu nepieciešamo informāciju, un izlemt kura no izglītības iestādēm būs vispiemērotāka bērnam. Pat, ja jūs nezinat, kad tiek organizētas šīs dienas, nekautrējiets un sazinieties ar jums vēlamās skolas vadītāju, un jums tiks noorganizēta privāta tikšanās ar skolas vadību. Tomēr, izvēloties izglītības iestādi savam bērnam, jums ir jāņem vērā attālums, jo saskaņā ar tiesību aktiem Nīderlandē, priekšroka tiks dota astoņām, no jūsu dzīvesvietas vistuvāk esošajām skolām. Nīderladieši izlītībai piešķir īpašu nozīmi – jaunākajiem valsts iedzīvotājiem pamatskolas gaitas ir jāuzsākt sākot no piecu gadu vecuma, un jāpabeidz sasniedzot sešpadsmito dzimšas dienu. Taču, bērnam sasniedzot trīs gadu vecumu, vecāku pastakastītē ienāk vēstule kurā ir sniegta detalizēta informācija par mācību iestādēm, un pieprasījuma anketa, kurā ir jānorāda bērna dati, un mācību iestādes uz kurām nākotnē vēlaties pretendēt.

Ja, joprojām šaubaties, vai jūsu bērns jutīsies labi nīderlandiešu skolā, neaizmirstiet, kad Nīderlandes jaunieši ir valodu ieskauti. Skatoties televīzoru, un klausoties mūziku, bērni ātri vien iemācās nīderladiešu, angļu un vācu valodas. Izglītības sistēmai ir izšķiroša loma – dažās valsts studiju programmās mācību materiāls tiek pasniegts tikai angļu valodā. Tomēr, ja esat nolēmis, kad jūsu bērns vislabāk jutīsies starptautiskā mācību iestādē, acerieties, kad tās ir iedalītas divās grupās – privātās un valsts. Pēdējā laikā liela uzmanība tiek pievērsta integrācijai Nīderlandes sabiedrībā. Bērniem tiek mācīta nīderladiešu valoda, kas ir īpaši noderīga, ja plānojat palikt valstī uz ilgāku laiku.

Kāpēc bērniem patīk Nīderlande?

Jūsu bērnā, šaubu un skumju pilna sejas izsteiksme var parādīties jeb kurā brīdī – pat tad, ja jums viss ir saplānots līdz pēdējam sīkumam, un ir sakrāmētas ceļasomas. Pacentieties, savā bērnā atmodināt zinkāri pastāstos – kāpēc jūs dodaties dzīvot uz Nīderladi, un kas šajā valstī ir tik īpašs. Mazie aptaujas dalībnieki norāda, ka lielākās prieka emocijas tiem sagādā dzimšanas dienas svinības un tradīcijas – neviens bērns no svinībam nedrīks doties prom ar tukšām rokām. Lai gan vecākiem mazo dāvanu sagatavošana rada lielas galvassāpes, bērniem katra drauga dzimšanas diena ir lielas, skaistas, un neaizmirstamas svinības. Bērni, kā savu no vismīlākajām atrakcijām nosauc- atrakciju parks. Nīderlande var lepoties ar saviem atrakciju parkiem – tuvojoties svētkiem, jums būs iespēja uzmundrināt savus mazos ar apmeklējumu kādā no atrakciju parkiem. Ja nu, tas neizraisa zinātkāri un vēlmi ceļot, atklājiet tiem vienu noslēpumu – Nīderlandes skolās nekad netiek uzdoti mājas darbi.

Došanās uz Nīderladi kopā ar bērnu: ar ko sākt, un ko jums vajadzētu zināt

16.02.2016

Vai es esmu piemērots/-a darbam ārzemēs?

  • Vai esi labā fiziskā formā
  • Motivēts/-a
  • vēlies strādāt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm
  • vēlies pelnīt vismaz 1750 eiro bruto mēnesī
  • Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Saņem darba piedāvājumu

Saņemt vairāk informāciju par darbu ārzemēs

Saņemt personalizētu informāciju no Qbis