fbpx
149 skatījumi

Qbis komandas 2020. gada pasākums Nīderlandē

149 skatījumi
Qbis komandas 2020. gada pasākums Nīderlandē

Jau Qbis pirmsākumos Qbis personāla atlases speciālisti devās uz Nīderlandi, lai iegūtu vairāk informācijas par šo valsti, tās iedzīvotājiem un vidi, ar kuru nāksies saskarties cilvēkiem, kuri uz turieni dosies dzīvot un strādāt.

Jebkurš, kurš kādreiz ir dzīvojis un strādājis ārzemēs, sapratīs, ka došanās strādāt uz ārvalstīm ir liels solis Jūsu dzīvē, un, ka nav iespējams sniegt pareizu informāciju darba meklētājiem, ja pašiem nav pilnīgas izpratnes par esošo situāciju. Par spīti tam, ka Qbis komanda aug un ka šāda tipa pasākumu organizēšana kļūst aizvien grūtāka, mēs ar sajūsmu varam teikt, ka to paveicām, un uz Nīderlandi varēja doties pilnīgi visi kolēģi. Ne tikai lai iegūtu informāciju darba meklētājiem, bet arī lai izprastu Qbis tālākos plānos, cits citu iepazītu un, protams, lai izklaidētos!

Man kā Qbis izpilddirektoram bija fascinējoši un aizraujoši vērot to, ka, par spīti tam, ka lielākā daļa cilvēku nebija iepriekš tikušies un puse no viņiem bija sākuši tur strādāt tikai pēdējo mēnešu laikā, komanda tāpat lieliski sapratās un jutās kā viena liela ģimene. Qbis komandai ir vienāda attieksme gan pret personāla atlasi, gan arī visu dzīvi kopumā. Tā ir komanda, kas domā tālāk un plašāk par savu dzīvi. Jā, tas būs aizraujošs brauciens.

Tikšanās ar Qbis sadarbības nodarbinātības aģentūrām Nīderlandē

Qbis strādā ar dažādām pagaidu nodarbinātības aģentūrām Nīderlandē, kas ģeogrāfiski atrodas dažādās Nīderlandes vietās. Neskatoties uz to, ka Nīderlande ir maza valsts, tāpat nav iespējams apmeklēt visas aģentūras vienā dienā un visiem kolēģiem satikt visus klientus. Qbis to organizēja tā, ka visa 25 cilvēku lielā komanda tika sadalīta piecās mazākās komandās. Katrā cilvēku grupiņā bija kāds personāla atlases speciālists no katras valsts, proti:

 • Personāla atlases speciālists no Lietuvas
 • Personāla atlases speciālists no Latvijas, Rīgas vai Daugavpils biroja
 • Personāla atlases speciālists no Slovākijas/Ungārijas, jo tur šobrīd ir tikai viena komanda
 • Personāla atlases speciālists no Rumānijas un
 • Personāla atlases speciālists no Portugāles, Porto vai Lisabonas.

Pateicoties dažādajiem lidojumu laikiem, dažām komandām izdevās satikt vairāk klientu šī ceļojuma laikā, bet lielākā daļa komandu varēja pavadīt ar klientiem vismaz pusi darba dienas.

Tiem kolēģiem, kuri nekad agrāk nebija bijuši Nīderlandē, nodarbinātības aģentūras apmeklējums Nīderlandē radīja daudz lielāku sapratni. Kolēģi, kas jau agrāk bija ceļojuši uz Nīderlandi, apmeklēja nodarbinātības aģentūras, kuras vēl iepriekš nebija redzējuši, lai visiem būtu pēc iespējas vairāk iespaidu. Idejas, ar kurām vēlāk dalīties ar citiem cilvēkiem, kuri meklē darbu Nīderlandē.

Ir lieliski redzēt to, cik lieliskas sajūtas atmodina šāda tipa vizītes. Tā kā ar lielāko daļu aģentūru ir nodibinātas ilgtermiņa attiecības, viņu kontaktpersonas bija sajūsmā beidzot satikt šīs kompānijas cilvēkus un redzēt gan Qbis, gan aģentūru darbinieku sejas.

Nodarbinātības aģentūras rūpējas par cilvēkiem, kas ierodas Nīderlandē, un stāsta Qbis, ko cilvēkiem sagaidīt no nodarbinātības aģentūras līdz ar viņu ierašanos Nīderlandē:

 • Kā viņus sagaida aģentūrā;
 • Kad un kā viņu darba līgums tiek parakstīts;
 • Kā tiek pastāstīts par kompāniju, uz kuru cilvēki dosies strādāt;
 • Kas ir viņu kontaktpersona, ja rodas kāds jautājums vai avārijas situācija;
 • Kā doties uz darbu un atpakaļ (ar velosipēdu vai ar mašīnu);
 • Kur viņi Nīderlandē dzīvos.

Tālāk šo apmeklējumu laikā kolēģi no dažādām valstīm dalījās ar savām domām un pieredzi ar apmeklētajām aģentūrām un otrādi. Tas bija tādēļ, lai labāk saprastu kāda tipa cilvēks katrai aģentūrai atbilst visvairāk. Pareizo cilvēku un aģentūru sakombinēšana vēl aizvien ir kā liela mīkla, taču, jo vairāk Jūs viens otru saprotat, jo labāk Qbis var palīdzēt ar cilvēka nepieciešamību un aģentūru nepieciešamību savienošanu. Ir nepieciešama visai liela pieredze, lai saprastu, piemēram, kura tautība vislabāk atbilst katrai aģentūrai, un kuri pāri, kas izrāda vēlmi dzīvot un strādāt kopā, ir visatbilstošākie. Tā ir viena no visnozīmīgākajām priekšrocībām, ko darba meklētājiem piedāvā Qbis – plašā aģentūru izvēle, ar ko sadarbojamies, palielina iespēju darba meklētājam atrast savu īsto vietu.

Katra komanda kopā ar mūsu nodarbinātības aģentūras kontaktpersonu apmeklēja vismaz vienu klientu, pie kā cilvēki nākotnē strādās.

Iepazīšanās ar Nīderlandē strādājošo darbinieku darba vidi

Manuprāt, cilvēki izvēlas ne tikai darbu ārzemēs, bet arī kaut ko, kas uzlabo viņu dzīvi. Tas viss kopā sastāv no:

 • Starpnieku aģentūras, piemēram, Qbis, kas palīdz cilvēkiem iepazīties ar visu, kas saistīts ar strādāšanu Nīderlandē;
 • Nodarbinātības aģentūras Nīderlandē, kas spēj piedāvāt tādus apstākļus, kādus cilvēks meklē;
 • Dzīvesvietas, kur dzīvosiet un ar ko dzīvosiet kopā;
 • Darba, kas atbilst cilvēku prasmēm, kvalifikācijai un vajadzībām.

Lai arī cilvēki izvēlas ne tikai darbu vien, tāpat ir svarīgi uzzināt, kādi ir darba apstākļi vietā, kur viņi strādās Nīderlandē, kā arī saprast, vai šis darbs atbilst viņu prasmēm, kvalifikācijai un vajadzībām.

Katra komanda apmeklēja vismaz vienu kompāniju, tā kā katra valsts ieguva informāciju par to, kas sagaida cilvēkus viņu nākotnes darba vietā. Es devos uz loģistikas centru Hollander. Tā kā studiju laikā strādāju par pasūtījumu savācēju, es ļoti labi saprotu, cik labi loģistikas centri Nīderlandē ir organizēti, un studiju laikā jau biju bijis tieši šajā noliktavā. Bet lielākā daļa manu kolēģu iepriekš nebija pavadījuši daudz laika loģistikas centros, tādēļ bija noderīgi redzēt to, kā tie, it īpaši Hollander, tiek organizēti.

Tas, ko mēs sapratām Hollander apmeklējuma laikā, bija, piemēram, tas, ka:

 • Jums jābūt gataviem strādāt aukstā darba vidē, kas varētu būt problēma dažiem kolēģiem, kuri, iespējams, ir jūtīgāki pret aukstumu;
 • Jums jābūt gataviem strādāt maiņās – vienu nedēļu rīta maiņās, un nākamo pusdienlaika maiņās. Šādas pārmaiņas Jums ļauj nopelnīt daudz naudas, jo par virsstundām un naktīs nostrādātajām stundām maksā vairāk.
 • Lielākā daļa cilvēku, kas strādā Hollander, dzīvo četru cilvēku dzīvoklī netālu no darbavietas.
 • Hollander savā ēstuvē piedāvā bezmaksas augļus, kafiju un tēju, un bieži arī pusdienas par velti, kad viņu produktiem tuvojas derīguma termiņa beigas.
 • Jebkuras izcelsmes pārstāvji ir laipni aicināti Hollander
 • Hollander ir patiešām MILZĪGS

Papildus lielajai informācijas gūzmai, Hollander mūsu komandai deva arī iespaidu, ko nebūtu iespējams izdarīt ar vārdiem vai video. Mūsu gadījumā, mēs apmeklējām Hollander, bet tā kā kopā bija piecas cilvēku grupiņas, visa komanda ieguva spilgtus iespaidus par apmeklētajām kompānijām. Vēlāk visi kolēģi dalījās ar apmeklējumu atskaitēm kopā ar fotogrāfijām, lai pēcāk darba meklētāji būtu labāk informēti.

Visas komandas pēc kompāniju apmeklēšanas Nīderlandē devās apskatīt vairākas dzīvesvietas, ko piešķir nodarbinātības aģentūras.

Kur Nīderlandē dzīvo internacionālie darbinieki

Manuprāt, vissvarīgākais aspekts, kas ietekmē Jūsu dzīvi, kad dodaties strādāt un dzīvot Nīderlandē, ir dzīvesvieta. Fantastisks darbs ir lieliska priekšrocība, taču beigu beigās Jūs tāpat, visticamāk, nepavadīsiet tur vairāk par 40 stundām nedēļā. Daudz lielāka daļa no Jūsu laika tiks pavadīta tieši Jūsu dzīvesvietā Nīderlandē. Mājvietas kvalitāte un cilvēki, ar ko dzīvosiet kopā vienā mājā, atstāj lielu ietekmi uz Jūsu dzīvi vismaz pirmajā laika periodā Nīderlandē.

Piešķirtās dzīvesvietas veids ir atkarīgs no aģentūras un darba, kur cilvēki strādā. Vairāk par to varat lasīt bloga rakstā, ko uzrakstīju par ‘dzīvesvietu Nīderlandē’.

Patiesībā, balstoties uz mūsu kolēģu sniegtajā atsauksmēm, lielākā daļa kolēģu bija patīkami pārsteigti par dzīvesvietām, kuras ārzemju darbiniekiem piedāvā pagaidu nodarbinātības aģentūras Nīderlandē. Ir diezgan loģiski, taču arī mazliet skumji, ka atsauksmes, ko kolēģi saņem no darbiniekiem, kas devušies strādāt uz Nīderlandi, veido neatbilstošu skatu uz situāciju piedāvātajās dzīvesvietās. Diemžēl lielākā daļa no saņemtajām atsauksmēm ir mazliet negatīvas, un ir loģiski, ka personāla atlases speciālistiem šādos gadījumos tiek lūgta palīdzība, bet kopumā vidējā reālā situācija ir mazliet labāka. Lielākā daļa cilvēku ir diezgan apmierināti ar savām dzīvesvietām, tādēļ personāla atlases speciālisti par apmierinošu dzīvesvietu atsauksmes nesaņem.

Manuprāt, dzīvesvietas kvalitāte lielākoties ir atkarīga no cilvēkiem, ar ko Jūs dzīvojat kopā, un diemžēl tas nav kas tāds, ko Jūs spējat pilnībā kontrolēt. Jo vairāk izmaiņu mājās, jo haotiskāka tā paliek. Lai gan aģentūras velta daudz enerģijas un naudas tam, lai mājas tiktu nodrošinātas ar pienācīgiem apstākļiem, kas saskan ar SNF kvalitātes standartiem, dažos gadījumos mājvietu kvalitāte krītas visai strauji.

Mājas, kuras apmeklēju, bija omulīgas un, es teiktu, ka labā stāvoklī. Es mierīgi varētu dzīvot kādā no šīm mājām pats, un īstenībā esmu dzīvojis arī daudz sliktākās mājvietās. Bija lieliski redzēt to, kā cilvēki, kas bija apmetušies vienā no dzīvesvietām, atpazina mūsu kolēģus no Portugāles un dalījās ar savām domām par dzīvošanas un strādāšanas apstākļiem Nīderlandē. Redzēt cilvēkus, kas atraduši savu vietu Nīderlandē un sniedz Qbis pozitīvas atsauksmes, ir iemesls, kādēļ to darām; vismaz man, jo tas pilnībā uzlaboja manu dienu.

Qbis nākotnes plānu atklāšana komandai

Visas komandas pārstāvju, no kuriem daudzi bija pievienojušies tikai nesen, kopā būšana Nīderlandē notika laikā, kad kompānijā notika daudz izmaiņu; jauna mājaslapa, jauns logo, jauni biroji, jaunas valstis, kurās darbojamies, un jauni klienti Nīderlandē. Tā bija lieliska iespēja Qbis komandai pastāstīt par Qbis nākotnes plāniem. Īstais brīdis, lai sniegtu īsu prezentāciju par to, kas esam tagad, un ko vēlamies darīt nākotnē.

Īss kopsavilkums: 2019. gadā Qbis palīdzēja 2013 cilvēkiem sākt savu dzīvi un dabūt darbu Nīderlandē. 2020. gadā šis skaitlis augs un sasniegs apmēram 3500 cilvēku. Šajā brīdī Qbis strādā 25 cilvēki no 9 dažādām valstīm. Mēs tikko palaidām ungāriešu mājaslapu (www.qbisjobs.hu) un tūlīt sāksim veidot arī latviešu mājaslapas krievu valodas versiju (www.qbis.lv/ru), jo daudz latviešu runā krieviski, un vēlamies sasniegt pēc iespējas vairāk darba meklētāju valodā, kas viņiem ir vistuvākā. Jo kā gan Jūs varētu spert tik lielu soli Jūsu dzīvē, nemaz pilnībā nesaprotot visu, ko Jums saka?

Bet kādus turpmākos organizatoriskos soļus Qbis spers, lai sasniegtu 3500 nodarbinātu cilvēku skaitu? Lai to sasniegtu, mēs visi 2019. gadā smagi strādājām, lai uzlabotu klientu pieredzi un sniegtu servisu, ko darba meklētāji mēģina atrast. Qbis bizness ir balstīts uz cilvēku apmierinātību ar saviem darba meklējumiem un dzīves sākšanu ārzemēs. NPS (neto veicinātāju rezultāti), kuri mēra darbinieku apmierinātību, ir viens no Qbis vissvarīgākajām galvenās veiktspējas rādītājiem, lai redzētu, vai esam uz pareizā ceļa. Jo apmierinātāki darba meklētāji un vēlāk arī darbinieki Nīderlandē, jo labāki Qbis rezultāti. Protams, vienmēr būs kaut kas, ko Qbis sniegtajos pakalpojumos var uzlabot, taču NPS ir lielisks veids, kā to izmērīt, lai zinātu, kādus uzlabojumus būtu nepieciešams veikt.

Vērtību darbnīca

Bet kas patiešām ir Qbis vērtības un kam mēs ticam? Tas ir jautājums, par ko domājam jau pēdējos pāris mēnešus. Šīm kompānijas vērtībām jānāk no iekšpuses un tām jābūt kam vairāk par vārdiem. Kolēģu kopā būšana Nīderlandē deva Qbis lielisku iespēju kopīgi izdomāt, kādas ir Qbis galvenās vērtības.

Komandas tika sadalītas grupiņās pa valstīm, un katra katrai valstij vajadzēja izdomāt vissvarīgākās trīs valsts vērtības, ko vēlāk noprezentēt pārējai komandai. Bija lieliski vērot to, kā par spīti kultūru atšķirībām starp dažādo valstu pārstāvjiem un tam, ka lielākā daļa kolēģu nebija viens otru satikuši, visas komandas nonāca pie līdzīgām vērtībām. Lielākā daļa no visām komandu izdomātajām vērtībām tika apkopotas divās lielākajās Qbis komandas vērtībās:

 • Atklātība
 • Atbalstīšana

Tas, ka komandas biedri no dažādām valstīm izdomāja tās pašas vērtības, nozīmē to, ka Qbis komandas biedriem iet cauri dabiskai atlasei, un izjūt un dzīvo līdzi Qbis vērtībām. Skatoties uz šīm vērtībām, man jāsaka, ka esmu visai lepns ar to, ko izdomājām. Interesanti, apskatīsim pirmo izdomātu vērtību.

Qbis komandas vērtība: Atklātība

Qbis vienmēr cenšas būt atvērts un atklāts pret darba meklētājiem un holandiešu klientiem. Mēs cenšamies ‘nepārdot’ darbus, kas tiek piedāvāti Nīderlandē, bet izveidot reālistisku situāciju, lai cilvēki zina, ar ko rēķināties. Tas ir viens no iemesliem kāpēc Qbis, sākot no 2007. gada, nekad nav licis cilvēkiem maksāt par darba sarunāšanu Nīderlandē. Likšana cilvēkiem maksāt nozīmē situācijas pārdošanu darba meklētājiem. Nē! Qbis ideja ir tāda, ka cilvēki atrod savu īsto vietu Nīderlandē; to ir iespējams izdarīt, tikai un vienīgi esot atklātiem un atvērtiem. Viss Qbis biznesa modelis ir konstruēts, balstoties uz šādas filozofijas. Tādēļ godīgums ir viena no vērtībām, kam mēs ticam un kas ir Qbis ikdienas darbu pamatā. Ne tikai komunikācijā ar darba meklētājiem un darbiniekiem, bet arī kontaktējoties ar piegādātājiem, klientiem un kolēģiem. Mēs esam godīgi!

Qbis komandas vērtība: Atbalstīšana

Otrā vērtība, ko izdomāja mūsu komanda, bija atbalstīšana. Atbalstīšana nāca klajā mūsu darbnīcā ar profesionāli. Katrā darbā pieņemšanas stadijā Qbis cenšas sniegt visu iespējamo atbalstu kandidātiem, lai pareizi sniegtu viņiem informāciju. Tas rada drošu un personīgu saikni starp darba meklētāju un atlases speciālistu, kas ir kas tāds, ar ko Qbis cenšas atšķirties no pārējām nodarbinātības aģentūrām. Tas, ka mēs turpinām kontaktēties ar cilvēkiem pat pēc viņu ierašanās Nīderlandē, jau daudz pasaka par mūsu sniegto atbalstu. Kaut gan mūsu galvenais uzdevums, kas ir veiksmīga kompāniju piemeklēšana darba meklētājiem, ir beidzies, mums ir svarīgi, ka cilvēki ir laimīgi un saņem pietiekami daudz atbalsta. Ja dodaties strādāt un dzīvot citā valstī, ir svarīgi saņemt palīdzību no kāda, kas runā ar Jums vienā valodā un saprot to, kam ejat cauri.

Qbis tests

Es izveidoju jautru un daļēji arī izglītojošu Qbis testu ar 30 jautājumiem, kas saistīti ar mājaslapu, pieņemšanu darbā un kolēģiem. Šis Qbis tests deva visiem daudz papildu ieskatu darbā pieņemšanas procesā, tajā, ko darām un no kurienes nākam. Un iepazinām cits citu arī tuvāk. Un mūsu jaunākā komanda, Qbis Slovākijā/Ungārijā, uzvarēja šajā testā!

Daži jautājumu piemēri. Mēs ikdienā strādājam 9 dažādās pilsētās. Mūsu komandā ir daži ārpus dzimtās valsts dzīvojošie darbinieki, kas zina, kam Jūs ejat cauri, kad dodaties strādāt uz ārzemēm (ieskaitot arī mani). Cilvēki bieži aizmirst, ka došanās dzīvot uz citu valsti ir visai drastiska pārmaiņa. Patiesībā visi Qbis vadītāji ir cilvēki, kas dzīvo ārpus savas dzimtās valsts vai kādreiz to ir darījuši.

Holandes kultūras garša

Iespējams, dažiem kolēģiem ceļojuma labākā daļa bija tieši Holandes kultūras garšas saņemšana. Pēc garas dienas, kas pavadīta, domājot par Qbis, darbā pieņemšanu un klientiem, bija iespēja pavadīt arī brīvo laiku.

Mēs izīrējām velosipēdus no viesnīcas, kurā palikām, un devāmies uz Neimegenas pilsētas centru. Tā kā lielākā daļa cilvēku Nīderlandē dodas uz darbu un atpakaļ ar velosipēdu, bija lieliski to piedzīvot arī pašiem. Šis 10 minūšu brauciens bija jautrības pilns un daudz ērtāks, nekā, iespējams, sagaidāt no svešas valsts. Tā kā infrastruktūra ir labi organizēta, ceļi ir jauni un gludi, tas noteikti ir viens no visērtākajiem veidiem, kā pārvietoties Nīderlandē. Ne par velti pārējie kolēģi, kas devās uz centru ar auto, ieradās vēlāk nekā tie, kuri devās ar velosipēdiem. Kur nolikt riteni pie blakus esošiem 100 citiem riteņiem un kā to pareizi pieslēgt (holandieši šķietami izmanto cita veida slēdzenes nekā pārējā Eiropa) bija citi izaicinājumi, ar kuriem mums vajadzēja tikt galā, bet tas mums visiem labi sanāca.

Es ievēroju to, ka holandieši izliekas, ka dzīvo pie Vidusjūras, kad dodas izklaidēties ārpus mājas. Lielākā daļa cilvēku izbaudīja sēdēšanu ārā pat tad, kad ārā bija tikai 5 grādi pēc Celsija.

Kā holandiešiem patīk izklaidēties:

 • Izvēlēties mazu kafejnīcu;
 • Paņemt līdzi pēc iespējas vairāk cilvēku;
 • Pārliecināties par to, ka nevienam nav vietas, kur apsēsties;
 • Pārliecināties, ka ir pietiekami daudz cilvēku, lai būtu grūti paiet garām, kad vēlaties tikt uz tualeti;
 • Uzlikt skaļu mūziku, lai Jūs nevarētu uzturēt daudz nopietnu sarunu;
 • Pārliecināties, ka alus plūst caur krānu tādā ātrumā, lai spētu apkalpot pēc iespējas vairāk cilvēku minūtes laikā.

Un man jāsaka, ka tas patiešām strādā. Kolēģi no citām valstīm kopīgi dziedāja, dzēra un dejoja.

Tad Jūs varat redzēt to, ka, ja Jums ir īstā mentalitāte un domāšanas veids, tam nav nozīmes, no kurienes nākat vai kur aizgājāt pavadīt laiku kopā!

Protams, pēc izklaidēšanās lija. Dabūt taksometru bija grūti tiem, kas bija ieradušies ar mašīnu, jo viņu pakalpojumi bija noslogoti, taču tiem, kas ieradās ar velosipēdu, tā nebija problēma. Kaut gan braucām lietū, mēs devāmies atpakaļ uz viesnīcu ar platiem smaidiem.

Paldies, Qbis komanda, ka bijāt tik ieinteresēti it visā, kas notika Nīderlandē, un par lieliski pavadīto laiku kopā!

25.02.2020

Vai es esmu piemērots/-a darbam ārzemēs?

 • Vai esi labā fiziskā formā
 • Motivēts/-a
 • vēlies strādāt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm
 • vēlies pelnīt vismaz 1750 eiro bruto mēnesī
 • Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Saņem darba piedāvājumu

Saņemt vairāk informāciju par darbu ārzemēs

Saņemt personalizētu informāciju no Qbis