fbpx
177 skatījumi

Kā Nīderlandē pārvietoties ar publisko transportu

177 skatījumi
Kā Nīderlandē pārvietoties ar publisko transportu

Kā jau jūs iespējams zināt, Nīderlande ir visai maza valsts. Tā ir 200 km plata un 300 km gara. Par spīti šīs valsts lielumam, tā ir arī ļoti apdzīvota. Tas nozīmē to, ka jūs vienmēr atradīsieties tuvu kādai pilsētai. Šī valsts lieluma un apdzīvojuma dēļ, holandieši strādā visā valstī, un ir pavisam bieži novērojams tas, ka tiek dzīvots vienā, bet strādāts pavisam citā provincē. Tādēļ tika izlemts, ka sabiedriskajam transportam jābūt labi organizētam un pieejamam visiem. Arī dzīvojot mazās pilsētās jums vienmēr būs pieejams autobuss.

Šis blogs jums sniegs dažādus padomus par to, kā pārvietoties ar sabiedrisko transportu, ka arī informāciju, piemēram, par biļetēm un to, kur atrast to sarakstus.

OV Čipotā karte

Visu sabiedrisko transportu Nīderlandē, piemēram, vilcienu, autobusu, prāmi vai tramvaju, sauc par ‘OV’, kas ir saīsinājums vārdam ´Openbaar Vervoer´. Ja jūs dodaties uz Nīderlandi, piemēram, kā tūrists, jūs varat izvēlēties lietošanai vienreizēju čipoto karti, kas strādās kā biļete visam sabiedriskajam transportam. Vērts ņemt vērā to, ka jums jāmaksā 1 eiro par katru braucienu, ja lietojat šo vienreizējo karti.

Ja jūs dzīvojat Nīderlandē, mēs jums ieteiktu iegādāties Anonīmo OV-čipkarti, kuru jūs varat izmantot atkārtoti un papildināt. Šī čipkarte pieejama degvielas uzpildes stacijās pie letes, kā arī lielveikalos. Tā maksā 7,50 eiro. Ja jums pieder šāda čipkarte, jūs jebkurā laikā varat papildināt tajā esošo kredītu jebkurā biļešu automātā. Ar šo čipkarti jūs varat pārvietoties ar VISA veida sabiedrisko transportu. Tas nozīmē, ka jums nav nepieciešams nopirkt citu karti, ja jūs, piemēram, vēlaties pēc braukšanas autobusā pārsēsties vilcienā. Taču vērts atcerēties, ka jums būs nepieciešams vismaz 20 eiro kredīts uz jūsu kartes, lai jūs varētu braukt ar vilcienu.

Kad jūsu karte ir papildināta ir esat gatavs ceļam, jums pirms kāpšanas autobusā, vilcienā, tramvajā vai uz prāmja būs jāreģistrējas. Stacijā atrodas daudz vietu, kur to iespējams izdarīt. Neaizmirstiet atkal reģistrēties, kad izkāpjat no vilciena, autobusa, tramvaja vai prāmja! Ja jūsu čipkarte nezinās, ka jūsu brauciens ir beidzies, tā turpinās ņemt samaksu par jūsu braucienu.

Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk informācijas par OV čipkartē, lūdzu apskatiet viņu mājaslapu.

Saraksti un atiešanas laiki

Kad jūs plānojat savu braucienu, mēs ieteiktu lejupielādēt 9292.nl aplikāciju vai izmantot viņu mājaslapu. Šī mājaslapa/aplikācija ir viegli lietojama, jo tajā varat ievadīt savus iziešanas un ierašanās laikus, un jums tiks izrēķināti vislabākie varianti. Turklāt tiek uzrādītas arī vietas, kur uz vilciena vai tramvaja sliedēm tiek veikti kādi remontdarbi, vai ir kādas vietas, kurām autobusiem jāmet līkums. Viss sabiedriskais transports pieejams no agra rīta līdz pat vēlai naktij. Taču vēlams atcerēties to, ka mazākās pilsētās sabiedriskais transports beidz strādāt pirms pusnakts. Nakts vilcieni parasti pieejami tikai ap Amsterdamā, Hāgā, Roterdamā, un arī ceļā uz Amsterdamas lidostu (Schiphol) un Eindhovenas lidostu.

Jūsu velosipēds

Kad jūs sāksiet savas darba gaitas Nīderlandē caur Qbis, jūs visticamāk saņemsiet velosipēdu. Ja jums patīk pārvietoties ar vilcienu un ņemt savu velosipēdu līdzi, jūs tā varat darīt, taču tikai ne pīķa stundās. Tas nozīmē, ka to var darīt sākot no 9:00-15:30, un pēc 18:00. Papildu izmaksas ir 6 eiro, un jūs vilcienā redzēsiet vietas, kur jūs varat nolikt savu velosipēdu. Ja jūs izlemjat atstāt savu velosipēdu stacijā, noteikti pārliecinieties, ka tas ir droši pieslēgts! Katrai stacijai ir atvēlēta cieta, kur jūs varat nolikt savu velosipēdu – dažreiz pat iekšā garāžā.

14.06.2020

Vai es esmu piemērots/-a darbam ārzemēs?

  • Vai esi labā fiziskā formā
  • Motivēts/-a
  • vēlies strādāt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no dažādām valstīm
  • vēlies pelnīt vismaz 1750 eiro bruto mēnesī
  • Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Lieliski, Qbis var Tev palīdzēt atrast darbu ārzemēs

Saņem darba piedāvājumu

Saņemt vairāk informāciju par darbu ārzemēs

Saņemt personalizētu informāciju no Qbis